Artykuły z wiadomościami

Jan 14.12.2020

Bankowość internetowa bez dzwonienia do banków

Spis treści:

         »Bankowość internetowa bez dzwonienia do banków

Polecane: szkolenia rachunkowość

Nie często słyszy się cokolwiek o neutralności sieci, ale dziś jest to temat intensywnych kontrowersji. Czemu? Ponieważ dzisiaj, bez neutralności sieci, nie będzie konkurencji w zakresie cen czy jakości. Zawsze będziesz musiał walczyć o siebie, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić konto w banku, czy nie.

Jak to możliwe, że dziś, po czterech latach debat, banki nadal nie zabezpieczają internetu?

Przede wszystkim - ma to związek z szybkością komunikacji. W zależności od tego, który oddział banku odwiedzasz, transfer danych będzie bardzo wysoki lub bardzo niski. Nie da się właściwie ocenić jakości usług świadczonych przez banki, ponieważ szybkość transferu danych nie ogranicza się do standardowych wypłat bankowych. Należy jednak docenić, że bank, z którego korzystasz po raz pierwszy, prawdopodobnie będzie inny niż ten, z którego korzystasz za miesiąc, rok lub dwa. A bank, z którego ostatnio korzystasz, będzie prawdopodobnie tym samym, z którego korzystałeś na koncie bankowym, koncie promocyjnym lub umowie pożyczki.

Dlatego konieczne jest korzystanie z konta bankowego, które spełnia wszystkie wymagania. Oznacza to, że możesz korzystać z tego samego komputera, tej samej karty i tej samej kwoty pieniędzy. Oznacza to również, że możesz wykorzystać tę samą ilość czasu zarówno na e-maile, jak i na czat.

Należy jednak docenić, że zasada czterech lat nie dotyczy wszystkich możliwych celów. Na przykład proste zadania, takie jak otwarcie konta, wypłata pieniędzy i wypełnienie miesięcznego wyciągu z konta. Te zadania można wykonać w kwadrans. W przypadku bardziej skomplikowanych zadań, takich jak wysyłanie i odbieranie przekazów pieniężnych, może to zająć nawet dwa dni.

Po otwarciu konta bankowego konieczne jest dokładne poznanie wymagań. Obecnie większość banków udostępnia internetowe kanały kontaktu. Choć ta metoda komunikacji nie ma uroku listów, rozmów telefonicznych czy wideokonferencji, to jednak ma pewną wartość, ponieważ pozwala w uproszczonym języku poznać zasady i procedury banku.

Banki udostępniają również kanały kontaktu online, ale najczęściej ich celem nie jest informowanie, ale oszukiwanie. Kanały internetowe nie mają uroku konferencji telefonicznych, ponieważ przedstawicieli banku (razem z klientem) zwykle nie ma na sali. Stąd pochodzą duże, soczyste pożyczki.

Bankowość internetowa bez dzwonienia do banków

Banki oferują szereg usług bankowych online, ale najczęściej klienci chcą mieć możliwość zaciągnięcia pożyczki online, ale w obecności bankiera. Tutaj zmienia się gra - kanał online nie jest "dialogiem", ale rzeczywistym dialogiem między przedstawicielem banku a klientem. W obecności maklera przedstawiciel banku najczęściej dzwoni do doradcy kredytowego banku, który z kolei dzwoni do działu pożyczek banku. W przypadku aplikacji mobilnej oznacza to, że doradca dzwoni, podczas gdy przedstawiciel banku najczęściej kupuje oferty banku i nadzoruje rozwój wniosku kredytowego.

Na pierwszy rzut oka ta struktura może nie wydawać się bardzo odmienna od tej stosowanej przez banki, gdzie doradca decyduje, a przedstawiciel banku nadzoruje przygotowanie wniosku kredytowego. To jednak tylko przybliżenie - nie da się całkowicie wyeliminować wpływu doradcy.

Banki oferują dwie konkurencyjne oferty: pożyczki bezpośrednie i finansowanie społecznościowe. Pożyczki bezpośrednie są oferowane przez banki, które faktycznie dzwonią do domu pożyczkobiorcy. Oznacza to, że doradca jest w domu w momencie podjęcia decyzji o pożyczce. Pozostałe oferty banków nie są już tak jasne - doradca zazwyczaj dzwoni, ale zwykle pieniądze otrzymuje dopiero po podjęciu decyzji o pożyczce.

Banki oferują różne pożyczki gotówkowe na różnych warunkach. Ludzi w naturalny sposób przyciągają oferty tych banków, ale są też osoby, które nie są tak łatwo przyciągane. Dla tych osób porównywarki mają niewielką wartość - zwykle najlepsze porównanie znajdzie się na jednej z porównywarek, co nie jest ofertą - porównywarka musi mieć solidne podstawy.

Banki oferują różne pożyczki gotówkowe na różnych warunkach.

Banki oferują różne pożyczki gotówkowe na różnych warunkach. Dla tych osób porównywarki mają niewielką wartość - najlepsze porównanie zwykle znajduje się w ofercie banku

Polecane: ogrodowydom.pl


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: inwestycje,