Artykuły z wiadomościami

Jan 15.12.2020

Cons a może Palenie i rak - Jak zamienić przekąskę na zdrową? i

Spis treści:

         »Palenie i tytoń: pomoc w otłuszczeniu
         »Palenie i rak
         »Jak zamienić przekąskę na zdrową?
         »Dieta? Dlaczego nie!
         »Cons

Polecane: biała kiełbasa

Potencjalne szkody wynikające z palenia można podzielić na trzy szerokie kategorie:

1. Skutki zdrowotne. Palacze, którzy palą, są narażeni na zwiększone ryzyko raka płuc, choroby wieńcowej, udaru lub zawału serca.

2. Wpływ na układ rozrodczy. Papierosy zawierają związek zwany galusanem epigallokatechiny, który może zwiększyć ilość tłuszczu w krążeniu nawet o 20%. Może to przyczynić się do rozwoju miażdżycy, zawału serca lub nadciśnienia.

3. Wpływ na męski układ rozrodczy. Testosteron, męski hormon płciowy, kontroluje wiele funkcji układu rozrodczego. Testosteron pomaga w utrzymaniu gęstości kości, rozwija pośladki i daje początek męskim cechom.

Palenie to łatwy sposób na odchudzanie. Ale jak długo jeszcze będą w stanie to zrobić?

Palenie papierosów przez dorosłych wiąże się z wieloma niezdrowymi konsekwencjami. Palenie tytoniu przed zawarciem małżeństwa może skutkować powikłaniami w ciąży, a palenie tytoniu po ślubie może skutkować poronieniem.

Palenie i tytoń: pomoc w otłuszczeniu

Ponadto palacze są bardziej podatni na raka okrężnicy, który jest problemem nie tylko okrężnicy, ale także piersi. 40% kobiet i do 20% mężczyzn w Polsce ma jakąś postać raka okrężnicy.

Palenie i rak

Palenie to także duża grupa osób z nadwagą lub otyłością. Są również narażeni na zwiększone ryzyko udaru lub zawału serca. Używanie bezdymnych wyrobów tytoniowych (z wyjątkiem tytoniu fajkowego) może również zwiększać ryzyko raka.

  • Przeczytaj więcej o tych i podobnych problemach.
  • Dlaczego używa się tytoniu?

Ze względu na dużą otłuszczenie warto go również stosować, aby wspomóc spalanie zbędnych kalorii. Większość dietetyków zaleca, aby ludzie zaczęli go stosować po minimum czterech tygodniach.

  • Czytaj więcej. .
  • Jakie są skutki zdrowotne palenia?

Palenie może zwiększyć ilość pewnych struktur białkowych, które działają jako transportery tłuszczu. Zwiększona aktywność transporterów pomaga doprowadzić tłuszcz do miejsca w komórce, gdzie jest utleniany w podobny sposób jak karnityna. Chociaż obecność karnityny zwiększa ilość niesionego przez pot cukru, nie zwiększa to jednak ilości tłuszczu we krwi.

Podobnie nikotyna zmniejsza ilość cukrów przenoszonych przez tkankę tłuszczową, co z kolei zmniejsza ilość tłuszczu w tkance.

Choć większość osób jest zainteresowana utratą wagi, warto też zmienić przyzwyczajenia, czyli zrezygnować z niezdrowych i kalorycznych przekąsek. Bogate w kalorie przekąski zawierające substancje słodzące to doskonały sposób na odchudzanie.

Jak zamienić przekąskę na zdrową?

Istnieje kilka sposobów na zgubienie przekąski. Czasami sama zmiana smaku nie wystarczy. Do gotowego produktu musisz dodać cukier i węglowodany. Czy znasz dietę zwaną "Kremem Zdrowego Odżywiania"?

Może wiesz, jak zacząć zdrowe życie? Chciałbym przedstawić Państwu dietę. "Krem Życia" - uśmiech bez negatywnych konotacji, uczucie sytości bez głodu i sytości bez wysiłku.

  • Dziś wprowadzimy Cię w świat odchudzania.
  • Co to jest odchudzanie?

Odchudzanie to proces odchudzania. Jej istotą jest: zwiększenie masy mięśniowej, redukcja niechcianej tkanki, a ostatecznie eliminacja zbędnych komórek. Im więcej masz mięśni, tym mniej tłuszczu jest potrzebne i tym lepiej. Co więcej, im wydajniejszy staje się metabolizm, tym mniej produktów przemiany materii jest wytwarzanych, a organizm ma dodatkową energię. Połączenie tych dwóch czynników sprawia, że ​​dieta i trening są skuteczne.

Niestety nie możemy całkowicie wyeliminować problemu nadwagi, ale zdecydowanie możemy go zmniejszyć. Dieta i ćwiczenia to jedyne skuteczne sposoby na jego ograniczenie.

Dieta? Dlaczego nie!

Do wyboru jest mnóstwo diet, z których każda ma swoje wady i zalety. Niektóre z nich mogą wydawać się skomplikowane, inne proste. Niektóre z nich wymagają sporego przygotowania, dlatego należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Niektóre z nich są napisane w innym języku, co może nie być tak skuteczne, jak czytane po angielsku. Każdego dnia jesteśmy bombardowani wiadomościami o tym, jak schudnąć, jak jeść, jak oddychać i tak dalej. Czy jesteś na którymś z nich? Jeśli tak, to zdecydowanie powinieneś zacząć ćwiczyć.

Cons

Utrata wagi to nie tylko pozbycie się dobrych tłuszczów z organizmu, musisz je zastąpić dobrymi, nienasyconymi tłuszczami roślinnymi, które są niezbędne dla funkcjonowania mózgu, wzroku i elastyczności tkanek. Dobre tłuszcze znajdują się na przykład w orzechach włoskich, migdałach, olejach tłoczonych na zimno i oliwie z oliwek. Złe tłuszcze obejmują margarynę i słodycze ze sklepów spożywczych.

Biały chleb nie dostarcza nam minerałów i błonnika, ale to puste i łatwo przyswajalne kalorie


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: zbilansowana dieta,