Artykuły z wiadomościami

Jan 05.02.2021

Tenis jako forma edukacji

Spis treści:

         » W zestawie przed meczem:
         » kiedy mecze są remisowe:

Tenis to gra, w której rozgrywane są dwie połowy: punkt i dwie połowy. Zasady gry w tenisa są proste: dwa korty z jednym zestawem kortów (tzw. Flat topy) i jeden komplet strun (tzw. Flat top i tzw. Gra jest wygrana w zależności od wyboru serwisu: z linią serwisu na forhedzie, gracz serwuje piłkę po jednej stronie ekranu i forhendu, a następnie uderza piłkę serwem w powietrzu.

Zwykle gra jest traktowana jako fizyczna, ponieważ musisz uderzyć piłkę obiema rękami, w przeciwnym razie zostanie uznana za "niesportową". Tenis to także gra zespołowa - nie możesz opuszczać boiska w żadnym momencie meczu.

W grę biorą udział głównie młodzi ludzie w wieku od 16 do 25 lat. Gra od pokoleń znana jest także w starożytnym Egipcie. Egipcjanie uczcili dni swojego zwycięstwa, wznosząc piramidy na piramidach i oddając cześć słońcu.

Gra toczy się przez dwa lub trzy sety (czasem jedną piłką) zgodnie z zasadami tenisa:

W zestawie przed meczem:

zawodnik, który przechwycił pierwszą piłkę, rzuca drugą piłkę (zawodnik posiadający piłkę musi mieć do tego najlepszą pozycję) i set jest kontynuowany od tego momentu,

zawodnik, który złapał piłkę, rzuca trzecią piłkę (drużyna, która ją łapie, musi przed rozpoczęciem seta pokazać, kto jest zawodnikiem z przodu):

kiedy mecze są remisowe:

jedna drużyna zdobywa jedną piłkę i mecz zostaje przejęty, a proces jest wznawiany od początku seta z zawodnikiem złapanym przed piłką.

To najstarsze zasady tenisowe. Od dawna wiadomo, że z czasem, z czasem, gracze uczą się gry i ostatecznie opanowują ten sport.


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: który, tego, zawodnik, dwie, piłką, jako, serwisu, tenis ziemny, tenis stołowy zasady, tenisówki, tenis dzisiaj,